Haber

Kıymet Kara istifa mı etti? İstifa etmesi istendi mi?

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Gelecek Partisi Edirne İl Başkanı Havva Aksoy, Gelecek Partisi Keşan Belediye Başkan Adayı Aydoğan Ersöz ve Gelecek Partisi Edirne Kadın Kolları Başkanı Selin Kirezci’nin katıldığı, dün saat 17.00 sıralarında Gelecek Partisi Keşan İlçe Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında Kara’nın istifası istendi ve istifası istendi. istendi. Sunumunun ardından görevden alındığı kamuoyuna duyuruldu.

Basın toplantısında konuşan İl Başkanı Aksoy, şunları söyledi. “Geleceğin partisi olarak yerel seçimlere yaklaşırken tüm il ve ilçelerimizde daha iyi bir gelecek için çabalamaya devam ediyoruz. Hizmet yolculuğumuzun başında söz verdiğimiz gibi durmadan, yorulmadan, ihmal etmeden tüm vatandaşlarımızı gönülden kucaklıyoruz. Bu süreçte ülkenin bir numaralı gündemi olan ekonomik zorluklar ve geçim sorunlarıyla uğraşmak en büyüğünden en gencine kadar hepimizin öncelikli misyonu haline geldi. Bu ekonomik mücadelede yerel yönetimlerin önemini biliyor ve yerel yönetimlerdeki adaylarımızla omuz omuza çalışarak çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Öncelikle bu zorlu süreçte canı gönülden yanımızda olanlara teşekkür ediyorum. 3 gün önce Değer Kara Hanım’ın Keşan ilçe başkanlığına atandığını duyurmuştuk. Gelecek Partisi Genel Merkezimiz ve Edirne İl Genel Merkezimizce alınan karar doğrultusunda ilçe başkanlığına atanan Değer Kara Hanım’ın istifası istenmiş, istifası alınmış olup ilçe teşkilatına şimdilik son verilmiştir. Değer Kara’nın partimiz ile hiçbir bağı kalmamıştır, kamuoyuna saygıyla duyururuz. İlçe teşkilatımızın yeniden kurulması süreci için il merkezimiz yetkilendirilmiştir. Daha güçlü bir gelecek için ilçe merkezimiz en kısa sürede kurularak güçlendirilecektir. Bu güçlü çaba sırasında Keşan’ı iyi tanıyan ve Keşan’da çok sevilen değerli belediye başkan adayımız Aydoğan Ersöz ile omuz omuza çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Gelecek Partisi İl Başkanı olarak Aydoğan Ersöz’ün saha çalışmalarında ve tüm çalışmalarında desteklediğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum. “Yaklaşan yerel seçimlerimizin ve arzu ettiğimiz geleceğin tüm Keşan halkına hayırlı olmasını diliyorum.”

Basın toplantısının ardından basın mensupları, Kara’nın istifasının genel merkez tarafından neden istendiğini veya istifa ettiğini sordu. Sorulara yanıt veren Aksoy ve Ersöz, “Genel Merkezimiz uygun gördü. İstişarede böyle bir karar aldık. Kıymet Kara’nın bizimle hiçbir iletişimi kalmadı. Kendisine başarılar diliyoruz ve bu konuda kendi organizasyonumuzu güçlendireceğiz” dedi. Genel merkezimizi uygun gördük, devam edeceğiz.” Formda cevap verdiler.

Gelecek Partisi Keşan İlçe Merkezi’nde yaşanan bu gelişmenin ardından Gelecek Partisi Genel Merkezi’nden resmi bir açıklama yapılıp yapılmayacağı merakla bekleniyor.

kagizmanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu