Haber

İstanbul’da Tarihi Eser Operasyonu: 3 bin 90 madeni para ele geçirildi

İstanbul’da bir şehirlerarası otobüs firmasına ait aracın bagajında ​​bir evde ve paket halinde tarihi eser olan 3 bin 90 adet madeni para ele geçirildiği açıklandı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Kaçakçılık Hatalarıyla Çaba Daire Başkanlığı yetkilileri, “Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Muhalefet” kabahatleriyle mücadele kapsamında çalışmalara başladı.

Yapılan saha ve istihbarat araştırması sonucunda Ümraniye’de şehirlerarası otobüs firmasına ait bir araca baskın düzenlendi. Operasyonda, aracın bagajında ​​bulunan bir paket içerisinde tarihi eser olduğu düşünülen 2 bin 154 adet madeni para ele geçirildi.

Devam eden çalışmalarda madeni paraları şirkete teslim eden zanlının Güngören’deki adresi belirlenirken, oraya operasyon düzenlendi. Söz konusu zanlının yakalandığı adreste yapılan aramalarda 936 madeni para daha ele geçirildi.

Gözaltına alınan zanlı hakkında “2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Muhalefet” başlıklı soruşturma başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu